Web Tasarım

Yapılmayanı Yap, Yapılanın En İyisini Yap!

Şehir Rehberim
Facebook Reklamları
Facebook Reklamları Nedir ?

Facebook reklamları kullanıcı profillerine göre hedefleme yapabileceğiniz bir reklam türüdür. Reklam vermek istediğiniz kitlenin cinsiyetini, yaş aralığını, yaşadığı şehri ve ülkeyi, eğitim durumunu ve medeni halini seçebilmenize olanak tanır. Reklamınız sadece bu profillere uygun kullanıcılar için gösterilir ve ilgilenen kullanıcılar sadece reklamınızı tıklarsa ödeme yaparsınız.

Web Tasarım
Web Tasarım
Facebook Reklamları ürünüm/hizmetim için yararlı olur mu

Eğer ürün ve hizmetiniz belirli bir kitleyi kapsıyorsa ve yukarda değindiğimiz kıstaslarla bu kitleyi hedefleyebiliyorsanız reklamlarınız son derece verimli olacaktır. Örneğin; bayanlara yönelik bir kozmetik ürünü satıyorsanız ya da üniversite öğrencilerine uygun bir kurs veriyorsanız ya da sadece belli bir şehirde yaşayan belirli bir kitleyi hedeflemek istiyorsanız Facebook reklamları ile ürününüzü/hizmetinizi etkili bir şekilde tanıtabilirsiniz.

Reklamlar Nasıl Ücretlendirilir ?

Facebook reklamları ön ödeme sistemi ile çalışmaktadır. Önce bir bütçe satın alırsınız, reklamınız tıklandıkça, belirlenen ziyaretçi maliyeti bütçenizden düşer. Tıklamalar IP kontrollüdür, yani aynı kullanıcı hesabından reklamlarınız 24 saat içinde ne kadar tıklanırsa tıklansın sadece 1 kere ödeme yaparsınız. Reklamlarınız bütçeniz bitinceye kadar yayında kalır.

Web Tasarım